Wyniuchane w sieci - styczeń 2022

Wyniuchane w sieci - styczeń 2022


Dzisiaj początek nowego cyklu o wdzięcznej nazwie - "Wyniuchane w sieci" :) Będą to różnego rodzaju polecajki, wydarzenia, ciekawe wyniki badań i przypominajki- głównie z psiego i kociego świata.

  1. Szkolenia

Szkolenia w Akademii Edu Zoo to coś, w co absolutnie wciągnęłam się w grudniu i styczniu. Akademię prowadzi Pamela Prymak, hodowczyni kotów rasy Devon Rex - Kociakowe Love*PL (FPL). Pamela fantastycznie zarządza stroną techniczną prowadzonych szkoleń i widać, że dba o to, żeby współpracować z profesjonalistkami_tami. Do tej pory brałam udział w kilku szkoleniach, prowadzonych w Edu Zoo przez kocią behawiorystkę, - Agatę Bladowską - którą możecie znać z sieci jako "Kot Warszawski". Serdecznie polecam Wam te webinary, bo można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o kociej komunikacji. Dodatkowo dużym plusem jest to, że Agata angażuje uczestniczki_ników szkolenia, co pozwala na lepsze zapamiętanie materiału i uważniejsze słuchanie :) 

  1. Badania naukowe

Ciekawe wieści dotarły do nas z Japonii! Być może w niedalekim czasie doczekamy się szczepionki na alergię na... psa. Konkretnie chodzi o alergen Can f 1 obecny w ślinie i skórze psów. Badaczom udało się zidentyfikować budowę tego białka, używając rentgenografii strukturalnej. Teraz musimy poczekać na dalszą pracę doświadczalną. Jeżeli chcecie przeczytać całość - kliknijcie tutaj.

  1. Produkt miesiąca

To zdecydowanie Catit Design Senses* - tor do zabawy dla kotów. To fantastyczna zabawka, która zagościła u nas już jakiś czas temu. Koty ją uwielbiają i często korzystają z niej wspólnie, wymieniając się zadaniami. Co ważne - sprawdza się przy dwóch dużych kotach. 
*Podrzucam link afiliacyjny do tego produktu, jeśli chcecie go zakupić dla swoich zwierzów.

  1. Co działo się na blogu?

W styczniu przygotowałam dla Was cztery wpisy, do przeczytania których serdecznie zapraszam:

Dajcie znać jakie ciekawostki wywęszyliście w styczniu!

Copyright © Pet Study , Blogger