Zdrowe smaczki dla psów i kotów.

Zdrowe smaczki dla psów i kotów.


Dzisiaj chciałabym zaprosić Was na wpis poświęcony zdrowym smaczkom dla psów i kotów.

Najlepszą opcją jest stworzenie takich smaków samodzielnie - wystarczy Wam do tego suszarka do grzybów/owoców albo dehydrator i wybrany przez Was rodzaj mięsa. Są jednak osoby, które nie mają możliwości przygotowania takich smaczków we własnym zakresie albo zależy im na zrobieniu komuś gotowego prezentu  - dlatego właśnie ten post to ukłon dla osób, które szukają gotowego rozwiązania :) 

Co jest ważne przy wyborze smaczków?

Przede wszystkim sprawdzamy dokładnie skład - najlepiej, jeśli będzie to suszone mięso mięśniowe (ewentualnie podroby). Pamiętajcie, że jest różnica między "100 % mięsa z kaczki" a "100 % kaczki" (w tym drugim przypadku w składzie mogą być wszystkie elementy pochodzące z kaczki, niekoniecznie mięso mięśniowe). Unikajmy smaczków, które w składzie mają sól, glicerynę, sorbitol,  sztuczne barwniki, czy polepszacze smaku. Starajmy się wybierać też produkty, które nie mają zlepiaczy w postaci tapioki, ziemniaków czy błonnika jabłkowego. Pamiętajmy też, że większość smaczków robiona jest na tej samej linii produkcyjnej - to ważna informacja dla opiekunów alergików. Poniżej przygotowałam dla Was listę polecanych firm z kilkoma przykładami ich produktów. 

Lista produktów


1) Samo Mięso
2) Ayla
3) Baltica

Przy przysmakach tej firmy wybierajmy suszone mięsne smaki - najlepiej bez dodatku skrobi, np. suszone krewetki, suszoną polędwicę z dorsza albo kostki do żucia.

4) John Dog/Jane Cat

Do wyboru jest sporo opcji, między innymi:

5) Matka Kotka
To suszone smakołyki zawierające mięso i dodatek bezpiecznych ziół:
10) Syta Micha
13) Zdrowy Przysmak
Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla Waszych psów i kotów. A jeśli macie pytania o inne smaczki - piszcie :) 

Ps: Niektóre z linków są afiliacyjne - jeżeli coś kupicie, ja dostanę niewielką prowizję.

Copyright © Pet Study , Blogger